Woda kokosowa

Od kilku tygodni nie rozstaję się z wodą kokosową.

Dostałam w 2018 roku paczkę w ramach współpracy. Otworzyłam puszkę, powąchałam, wzięłam łyk - resztę oddałam Mamie. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, bo na ten smak nie można się przygotować.

W związku z kwarantanną wysłana została kolejna paczka, a że teraz jestem trochę za daleko, by od razu przekazać Mamie zawartość, miałam czas na sprawdzenie smaku raz jeszcze. Już nie ma czego oddać :D

 

naturalny_napj_izotoniczny

 

Jak się okazuje, woda kokosowa jest niezwykle zdrowa dla organizmu. Wydobywa się ją z młodych, zielonych kokosów i nie ma nic wspólnego z tłustym mleczkiem kokosowym. Doskonale nawadnia, a przez zawartość elektrolitów, witamin i minerałów stanowi naturalny zamiennik kolorowych napojów izotonicznych - w przeciwieństwie do nich nie zawiera barwników ani substancji słodzących, ma też mniej kalorii. Jest źródłem wapnia wykorzystywanego przez kości do regeneracji po wysiłku, magnezu wpływającego pozytywnie na mięśnie i układ nerowy (a więc na samopoczucie).

Poza tym w wodzie kokosowej znajdziemy potas i witaminę C. Do jej efektów zalicza się: regulację ciśnienia krwi, obniżenie poziomu cukru oraz insuliny we krwi, działanie antybakteryjne i przeciwutleniające.

 

White_Text_Healthy_Pinterest_Graphic-2

 

Ponieważ czuję, że zostanę z nią na dłużej, zaczęłam rozglądać się za najlepszą opcją dostępnej w sklepach wody kokosowej. Najważniejsza kwestia: czytać etykiety. Zawartość cukru na 100 ml nie powinna być wyższa niż 4g, a sodu powinno być poniżej 100 mg.

Cena oczywiście zależy od marki. W chwili, gdy piszę ten post, składam zamówienie na 4 litry wody kokosowej bio za 40 zł bez kosztów wysyłki.

Ostatnia kwestia, chyba najbardziej problematyczna, to smak. Woda kokosowa jest jednocześnie słona i słodka, lekko mętna. Mi nie posmakowała za pierwszym razem, teraz piję jej sporo. Myślę, że gdy nasze zdrowie jest wyjątkowo narażone, warto się do niej przekonać :)


2 komentarze

Klaudia 01/05/2020 00:22 Zdradziłabyś nam jaką markę wybrałaś? (Odpowiedz)
Oleksandra 04/05/2020 12:36 Cocomi :)

Dodaj komentarz: